Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як вам наш сайт?
Всього 68 чоловік

ДПА

Дата: 6 лютого 2019 о 10:03, Оновлено 2 червня 2023 о 18:08

Статті 1247 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII
Статті 1747 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX
Порядок проведення державної підсумкової атестації (наказ МОН від 07.12.2018 № 1369)
Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання (постанова КМУ від 25.08.2004 № 1095)
Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 02.11.2021 № 1166)
Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 05.05.2021 № 498)

матеріал узято https://ezavuch.mcfr.ua/941478

2020-2021 н.р.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)», здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням. Про це йдеться у листі МОН щодо завершення 2020/2021 навчального року.

Привертаємо увагу до того, що законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 році.

За бажанням пройти ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО) мають право зокрема:

  • громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном;
  • здобувачі освіти, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою, заочною, сімейною (домашньою) формами;
  • здобувачі, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах;
  • здобувачі, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення);
  • здобувачі, які через поважні причини не брали участі в основній сесії ЗНО та були допущені до проходження додаткової сесії ЗНО, але не змогли через поважні причини взяти участь у ній.

Повний перелік категорій здобувачів освіти, які мають право за бажанням пройти ДПА у закладі освіти, визначено у пунктах 6-12, 14-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації

Окремо привертаємо увагу до того, що громадяни України, які належать до категорії здобувачів освіти, визначеної пунктом 11 розділу ІІ Порядку проведення ДПА (здобувачі, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції, території населених пунктів на лінії зіткнення і не здобувають загальну середню освіту в закладах освіти на території, підконтрольній Україні), для отримання документів про повну загальну середню освіту мають пройти річне оцінювання за 11 клас у закладі освіти, до якого вони були зараховані.

Надалі такі особи за їхнім бажанням можуть пройти ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО. У разі, якщо такі особи не були зараховані до закладів освіти на території, підконтрольній Україні, і не мають результатів річного оцінювання, для них не може бути замовлено та видано документи про повну загальну середню освіту.

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Також нагадуємо, що відповідно до наказу МОН від 3 березня 2021 року №273, у 2020/2021 навчальному році від проходження ДПА звільнено учнів 4-х та 9-х класів. Здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

__________________________________________________________________________________________________

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною. 

Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/2021 навчальному році є необґрунтованим. Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти. За цими ж нормами ДПА проводилася у 2018/2019 навчальному році.

Нагадаємо, МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
12 жовтня 2020 року № 1262

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти
(у 4 класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Генеральний директор
директорату шкільної освіти


А. Осмоловський

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
12 жовтня 2020 року № 1262

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти
(у 9 класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Генеральний директор
директорату шкільної освіти


А. Осмоловський

У 2019/2020 навчальному році від проходження ДПА звільнили учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти (наказ МОН № 463 від 30.03.2020).

ДПА 2020: МОН визначено перелік шкільних іспитів

https://osvita.ua/school/69074/

Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2019/20 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Ганною Новосад та вже зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Учні, які завершують здобуття початкової освіти та базової середньої освіти складатимуть державну підсумкову атестацію у школах. Іспити проводитимуться у письмові формі.

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) традиційно складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік предметів ДПА у 4 класі

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Перелік предметів ДПА у 9 класі

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

Додаток 2 до наказу
Міністерства освіти і науки України
від 25 січня 2019 року № 59

Загалом, державну підсумкову атестацію цьогоріч складатимуть:

  • учні 4-х класів
    ДПА проводиться виключно для моніторингу якості освіти і жодним чином не впливає на оцінювання результатів навчання учня. Проходить у письмові формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики;
  • учні 9-х класів
    ДПА проводиться в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики. Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН.

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться
державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової
середньої освіти (у 9-х класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Генеральний директор
директорату дошкільної
та шкільної освіти                                          А. О. Осмоловський

Набув чинності новий Порядок проведення державної підсумкової атестації, затверджений наказом МОН від 07.12.2018 № 1369 (далі — Порядок проведення ДПА). Він визначає механізм і форми проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту.

Загальна інформація

Матеріал до теми:
Звільнення від ДПА в закладі освіти: корисна таблиця

Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11(12) класі), а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту. Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

Атестацію осіб, які завершують здобуття початкової освіти, здійснюють лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та якості освіти.

Якщо атестацію проводять у закладі освіти, оцінки за атестацію зазначають у таких документах:

  • протокол ДПА (див. Додаток);
  • класний журнал;
  • відповідні документи про освіту.

Протоколи підписують голова та члени державної атестаційної комісії.

Проведення атестації

Проходити атестацію учні мають обов’язково. Винятки визначені у розділі IV Порядку проведення ДПА. Атестацію в закладі освіти проводять у письмовій формі.

Керівник закладу освіти затверджує:

  • строки атестації в межах навчального року;
  • завдання для проведення атестації.

Навчальні предмети, з яких учні мають проходити обов’язкову атестацію, подані у Таблиці.

Навчальний предмет Рівень освіти
початкова базова середня повна загальна середня
Українська мова1 + + + у формі ЗНО
Математика + + + у формі ЗНО2

Державні атестаційні комісії

Для проведення атестації в закладі освіти за наказом керівника створюють державні атестаційні комісії (далі — комісії). До їх складу входять:

  • для атестації здобувачів початкової освіти —
    – голова — керівник закладу освіти або його заступник;
    – вчитель, який викладає у відповідному класі початкової школи;
  • для атестації здобувачів базової середньої чи повної загальної середньої освіти —
    – голова — керівник закладу освіти або його заступник;
    – члени комісії — вчитель (викладач), який викладає навчальний предмет у цьому класі (групі), та вчитель (викладач) навчальних предметів відповідної освітньої галузі або предметної (циклової) комісії (у разі створення).

За потреби можна створити декілька комісій для проведення атестації з одного навчального предмета.

Комісії створюють не пізніше ніж за місяць до початку атестації із затвердженням їх персонального складу. Головою комісії не може бути керівник закладу освіти чи його заступник, який викладає в класі навчальний предмет, з якого проводять атестацію.

Розклад роботи комісії узгоджує голова комісії й затверджує заступник директора з навчальної роботи. Розклад слід оприлюднити на інформаційному стенді закладу освіти та/або на його сайті.

Протокол державної підсумкової атестації

Скачати

Вивчаємо новий Порядок проведення державної підсумкової атестації

Тест до теми: Проводимо ДПА за новим Порядком

Матеріали для скачування: Як не подвоїти хвилювання перед ДПА_діти.pdf 276 КБ

РОЗКЛАД ПРОВЕДЕННЯ ДПА для учнів 9 класу Білявецького НВК

з/п

предмет дата проведення примітка
1 математика 06.06
2 укр.мова 04.06
3 біологія 11.06

РОЗКЛАД ПРОВЕДЕННЯ ДПА для учнів 4 класу Білявецького НВК

з/п

предмет дата проведення примітка
1 математика 14.05
2 укр.мова 16.05

РОЗКЛАД ПРОВЕДЕННЯ ДПА для учнів 4 класу Бовдурівської ЗОШ І ст.

з/п

предмет дата проведення примітка
1 укр.мова 14.05
2 математика 16.05

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.