З 00 години 00 хвилин 30 жовтня 2021 року на території Львівської області встановлено «ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ» епідемічної небезпеки.
Таке рішення сьогодні прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Це зумовлено перевищенням показників, якими МОЗ регулює карантинне зонування. Це, зокрема, завантаженість ліжок із киснем більш ніж на 65%, кількість позитивних ПЛР-тестів – більше 300 тестів на 100 тис. населення та кількість госпіталізацій на 100 тис. населення, що перевищує 60. Разом зі Львівщиною до переліку потрапили ще 6 областей України.
Які обмеження діятимуть?
— забороняється робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
— забороняється робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
— забороняється робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
— забороняється робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
— забороняється проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
— забороняється робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеознімань.
Водночас чинні обмеження червоного рівня не застосовуватимуться за умови наявності зеленого COVID-сертифіката в усіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, зокрема релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів.
https://drohobych-rda.gov.ua/news/z-30-zhovtnya-u-lvivskiy-oblasti-oholosyly-chervonu-zonu-karantynnykh-obmezhen.html
Обласна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Львівської області з 18 жовтня, у зв’язку із зростанням кількості хворих на ковід та госпіталізацій.
Зокрема, згідно з моніторингом захворюваності, за останній тиждень приріст числа хворих зріс на 18,8%, за два останніх тижні – 25,8%. Протягом останніх чотирьох тижнів показники захворюваності зросли у всіх районах області. Різко збільшилася кількість хворих на ковід дітей.
Як зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик, враховуючи негативну динаміку, що відображається у завантаженості ліжок та зростанні кількості летальних випадків, необхідним є прийняття рішень, які обмежать комунікацію та проведення масових заходів.
«Відповідно до постанови Кабміну № 1236 рішення про суттєве посилення карантинних обмежень і, як наслідок, запровадження «червоного» рівня епіднебезпеки на території тієї чи іншої області належить до повноважень державної комісії ТЕБ і НС. Водночас, відповідно до показників захворюваності та госпіталізацій за останні тижні підстав запроваджувати «червону» зону на Львівщині ще немає, проте ситуація на сьогодні вимагає від нас рішучих кроків.
Згадана постанова дозволяє обласній комісії приймати рішення про додаткові карантинні заходи на території області», - пояснив Андрій Годик.
Зокрема, з 18 жовтня встановлюються наступні обмеження:
вказані нижче заклади можуть працювати лише за наявності у персоналу «жовтого» або «зеленого» сертифікату про вакцинацію, або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення відвідування закладу, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не менш як за 48 годин до відвідування закладу, або документу від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації.
Проте, з 25 жовтня, така ж вимога щодо вакцинації встановлюється і для відвідувачів закладів.
Обмеження стосуються:
- суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
- торговельно-розважальних центрах та суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового населення, в тому числі – дитячих кімнат та розважальних зон для дітей (крім приймання відвідувачів у торговельних точках, що здійснюють реалізацію продуктів харчування, предметів гігієни, першої необхідності, аптек, які знаходяться в приміщенні вказаних суб’єктів);
- інших закладів розважальної діяльності;
- закладів культури (музеї, філармонія, театри, кінотеатри тощо)
- ринків (крім продовольчих);
- спортивних залів.
З такою ж умовою щодо вакцинації дозволяється проведення масових заходів (у кількості до 50 осіб).
Окрім того, щодо роботи вказаних закладів зберігаються обмеження щодо кількості та дистанції відвідувачів, які діють в «помаранчевій» зоні відповідно до постанови уряду № 1236. А саме:
- 1 людина на 10 кв.м. і не більше 50% заповненості
- Дотримання маскового режиму
- 4 людини за столом і 1,5 м відстані між столиками (у закладах громадського харчування)
Як розповів заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, обмеження поширюються і на заклади освіти:
- Закладам загальної середньої освіти (школи) рекомендовано достроково, з 18 жовтня, розпочати канікули
- Всім іншим освітнім закладам (профтехосвіта, вища освіта) – з 18 жовтня перейти на дистанційне навчання
- Закладам дошкільної та позашкільної освіти рекомендовано продовжувати роботу у звичному режимі в офлайн-форматі
Окрім того, Львівська ОДА звернеться до Львівської міської ради щодо збільшення кількості транспортних засобів на маршрутах саме у місті Львові у години найбільшого навантаженння транспорту.
Як повідомили в Головному управлінні Нацполіції Львівської області, на території області дотримання норм карантинних обмежень контролюють 58 бригад, до складу яких входять представники поліції та Держпродспоживслужби.
https://loda.gov.ua/news?id=62762
Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року та спростив норми верифікації вакцинації
На засіданні Кабінету Міністрів України 20 вересня 2021 року прийнято рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.
“Поточна епідемічна ситуація контрольована. Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків COVID-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я - щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди”, - заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він додав, що 21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюють жовтий рівень епіднебезпеки.
При жовтому рівні діятимуть такі карантинні обмеження:
- Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
- Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами - мінімум 1,5 метри;
- Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
- Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.
Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.
Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником. Аби верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися міжнародними свідоцтвами, “жовтими” чи “зеленими” внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.
Щодо освітнього процесу - заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення. Наприклад, станом на 17 вересня за даними обласних та Київської державних адміністрацій 5 350 шкіл з понад 14 тисяч уже відповідають цим вимогам - мають понад 80% працівників хоча б з одним щепленням від COVID-19. Для верифікації безпечності працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.
https://moz.gov.ua/article/news/urjad-prodovzhiv-adaptivnij-karantin-do-31-grudnja-2021-roku-ta-sprostiv-normi-verifikacii-vakcinacii-
Дію карантину продовжено до 31 грудня 2021 р.
Опубліковано 30.09.2021 о 09:58
Постановою КМУ від 22.09.2021 № 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» щодо продовження дію карантину до 31 грудня 2021 р. на всій території України
З текстом Постанови можна ознайомитися на офіційному сайті КМУ за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-aktiv-kabinetu-ministriv-ukrayini-i220921-981
матеріал взято з https://www.dls.gov.ua/for_subject/дію-карантину-продовжено-до-31-грудня-2021-р/
2020/2021 н.р.
ПРАВИЛА КАРАНТИНУ: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
З 24 лютого діятимуть оновлені правила карантину, запровадженого через COVID-19. Так, на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, згідно з нормами якого забороняється:
-
відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів та персоналу закладу;
-
проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).
На території регіонів, для яких буде встановлено “червоний” рівень, додатково забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Докладніше про це читайте за посиланням.
ШКОЛО, МИ ГОТОВІ: КАМПАНІЯ МОН ТА ЮНІСЕФ ПРО БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ
МОН і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запустили інформаційну кампанію "Школо, ми готові". Її мета – проінформувати вчителів і адміністраторів шкіл, учнів і батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021.
У межах кампанії:
- розроблено матеріали, які допоможуть директорам, вчителям, батькам та учням працювати і навчатись в умовах карантину – вони доступні за посиланням;
- у школи надіслано друковані постери щодо правил респіраторної гігієни, рекомендацій щодо безпечних умов навчання та особливостей різних форматів навчання;
- на сторінці mon-covid19.info/schools збирається актуальна інформація про навчання в умовах карантину, а також електронні версії постерів, матеріали для вчителів і батьків, відповіді на поширені запитання;
- створено плани та додаткові матеріали для уроку про правила безпечного навчання під час карантину: матеріали для 1-4 класів доступні для завантаження за цим посиланням, для 5-11 класів – за цим.
Докладно про кампанію "Школо, ми готові", яку реалізує МОН спільно з ЮНІСЕФ за підтримки USAID та ГС "Освіторія", читайте у цьому матеріалі.
ОНЛАЙН-КУРС ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ ТА ЗМІШАНЕ НАВЧАННЯ: ДРУГИЙ МОДУЛЬ – У ДОСТУПІ
1 вересня оприлюднено другий модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах – пройти його вже можна за посиланням.
Цей модуль – про:
- взаємини між учасниками освітнього процесу під час дистанційного навчання;
- інструменти, які допоможуть створити комунікативний простір у змішаному навчанні;
- створення безпечного простору для навчання в умовах пандемії;
- організацію дистанційного навчання для дітей з особливими освітніми потребами.
Модуль містить інтерактивні вправи, чек-листи для педагогів і керівників закладів, корисні статті, карту взаємодії між учасниками освітнього процесу під час дистанційного навчання, інфографіку-пам’ятку про правила безпеки для навчання в умовах пандемії та інші корисні матеріали. Наприкінці модуля учасники пройдуть підсумковий тест.
Наступний модуль – про методи навчання у дистанційному та змішаному форматі молодших школярів – з’явиться у доступі вже 8 вересня.
Онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для педагогів та керівників шкіл і профтехів стартував 25 серпня. Якщо ви хочете пройти курс, але ще не зареєструвались на нього, зробити це можна за посиланням.
ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ ПІДОЗРИ АБО ПІДТВЕРДЖЕННЯ COVID-19 У ШКОЛІ: АЛГОРИТМ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ
Міністерство розробило для директорів шкіл спеціальний алгоритм дій у разі виявлення в учня або працівника ознак гострого респіраторного захворювання. Він пояснює, як варто діяти, якщо у школі підозрюють або підтверджують захворювання на COVID-19.
Так, якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно ізолювати у спеціальному приміщенні школи й невідкладно зв’язатись із батьками, а якщо COVID-19 підтвердився, клас такого учня направляється на самоізоляцію і переходить на дистанційне навчання.
Стисло про зміст алгоритму можна прочитати у цьому матеріалі, ознайомитись із повним текстом – за цим посиланням.
РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН: ПІЛОТНІ 4-ТІ КЛАСИ НУШ ТА ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ
Також пропонуємо до вашої уваги актуальні рекомендації Міністерства для педагогів і керівників шкіл. Вони стосуються пілотних 4-х класів НУШ та інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами.
- Щодо організації навчання у пілотних 4-х класах НУШ. Про планування освітнього процесу і оцінювання учнів, інтегрований підхід, ДПА, заповнення журналу. Стисло читайте в цьому матеріалі МОН, ознайомлюйтесь із рекомендаціями повністю ось за цим посиланням.
- Про навчання учнів з особливими освітніми потребами на 2020/2021 навчальний рік. Описано пріоритети роботи інклюзивно-ресурсних центрів, особливості організації інклюзивного навчання в регіонах “червоної” зони епідемічної небезпеки. Стисло – тут, текст рекомендацій – ось тут.
- Щодо функцій та обов'язків асистента вчителя та асистента учня. Про утворення інклюзивних класів та особливості роботи асистентів вчителя або учня. Коротко – за цим посиланням, рекомендації повністю – за цим.
Як організувати безпечне шкільне середовище: з’явилась покрокова інструкція
АВТОР RAKHIV_RMK · 12.08.2020
Практичну інструкцію, яка дає чітку відповідь, як організувати безпечне шкільне середовище, підготували в Житомирі. Документ може допомогти директорам шкіл напередодні навчального року. Тут також є рекомендації для працівників навчальних закладів, батьків та учнів, що допоможуть зберегти здоров’я.
Цей покроковий план дає можливість істотно зменшити ризик захворюваності в навчальних закладах. Стандарт інфекційної безпеки розробили на прикладі однієї зі шкіл. На 20 сторінках наочно демонструють, як має виглядати за нинішніх непростих умов безпечна школа. Для цього врахували все до найменших дрібниць, — запевняють автори.
«Протоколи загальноосвітнього навчального закладу на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID-19» підготували спільно з командою фахівців — Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC). Ініціатива проєкту належить Людмилі Зубко, голові громадської організації «Житомир, зроби голосніше».
Із брошури можна дізнатися про:
- Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу
- Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання
- Дії в разі виявлення симптомів хвороби під час навчального процесу
- Рекомендації щодо гігієни рук у загальноосвітньому навчальному закладі
- Миття рук з милом
- Обробку рук антисептиком
- Безпеку повітря закритих приміщень
- Прибирання та дезінфекцію поверхонь
- Загальні рекомендації щодо організації безпечного навчального процесу
- Загальні рекомендації для організації безпеки харчування
За матеріалами сайту Освіторія
З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті. Відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднено на сайті МОН сьогодні, 5 серпня 2020 року.
Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.
До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендовано:
- відкрити декілька входів до будівлі,
- збільшити відстань між партами,
- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами,
- виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
- використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання,
- за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,
- встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.
МОН рекомендує закладам запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал. Спілкування педагогів із батьками слід здійснювати переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку.
Робота груп продовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.
МОН також рекомендує запропонувати батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо продовжити навчання за більш безпечними для них формами – як-то на екстернаті або дистанційно.
https://mon.gov.ua/ua_________________________________________________________________________________
Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. В регіонах встановлюється один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – ”зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. При “червоному” рівні відвідування закладів освіти здобувачами заборонено, отже освітній процес відбувається дистанційно.
Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівнів небезпеки приймає педагогічна рада закладу з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.
Із 12 березня в Україні ввели карантин у навчальних закладах та низку інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.
Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення.
25 березня надзвичайну ситуацію запровадили по всій Україні. Карантин подовжили до 24 квітня.
Закрили заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинили роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.
2 квітня уряд ухвалив постанову про посилення "карантинних" обмежень. Таким чином, із 6 квітня в Україні карантин став жорсткішим, зокрема заборонили ходити вулицями більш як по двоє та перебувати в громадських місцях без масок чи респіраторів.
22 квітня Кабінет міністрів продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року.
4 травня Кабінет міністрів продовжив дію карантину до 22 травня.
20 травня уряд схвалив рішення, яким запроваджує адаптивний карантин до 22 червня, водночас із 22 травня розпочинається другий етап пом’якшення карантинних заходів.
22 червня набули чинності нові зміни, внесені Кабінетом міністрів до постанови про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України хвороби COVID-19. Згідно зі змінами, дію адаптивного карантину в Україні подовжено до 31 липня.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ ПРОДОВУЄ ДІЮ КАРАНТИНУ ДО 22 ТРАВНЯ
- Деталі Опубліковано: Понеділок, 04 травня 2020, 15:34
Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів у понеділок, 4 травня: «Карантин буде продовжений зараз до 22 травня. Далі ми будемо дивитися, як буде рухатися пандемія у світі і як буде відбуватися коливання кривої захворюваності у нас в Україні».
За його словами, Всесвітня організація охорони здоров’я продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації, тому Україна теж не може повністю знімати обмеження.
Прем’єр зауважив, що відносно непогана ситуація з епідемією в нашій країні – це результат вчасно введеного карантину й дисциплінованості українців, які ці обмеження слухняно виконують.
Стабільна ситуація із захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.
«Уряд у першу чергу зацікавлений, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які призупинилися через епідемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів. За їхніми розрахунками, передчасне зняття карантину – означає тисячі нових хворих. Не можна цього допустити», – наголосив очільник Уряду.
За словами Прем’єр-міністра, стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.
«Ми багато спілкувалися з представниками бізнесу. Розуміємо потреби й запити бізнесу, і сьогодні скликали позачергове засідання, під час якого плануємо прийняти проект постанови на прохання бізнесу, якому треба час, аби підготуватися до безпечних умов роботи», – зазначив глава Уряду.
Денис Шмигаль повідомив, що з 11 травня будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку.
Крім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які вже розроблені й будуть представлені Міністерством охорони здоров’я України.
«Ми дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс. Роботу літніх майданчиків кафе і ресторанів просто неба в закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важлива прив’язка й можливість контролювати, у тому числі органами місцевого самоврядування», – зазначив Денис Шмигаль.
Також, за його словами, буде дозволена оптова й роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон у ТРЦ.
«Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями. Музеї, бібліотеки, тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах. Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки. Усе це буде прийнято. Постанова буде опублікована, і бізнес зможе бачити чітко, у яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів із 11 травня», – повідомив очільник Уряду.
Водночас він зазначив, що поки в Україні діють карантинні обмеження: «До 11 травня ми просимо українців дотримуватися правил. Це заклики не тільки Уряду, а й наших лікарів, які зараз фактично на передовій. Дуже важливо правильно завершувати процес карантину».
Окремо Денис Шмигаль зупинився на відповідальності місцевої влади. «Ми розуміємо важливість співпраці з місцевою владою, але не нехтуйте правилами, які діють для всіх. Не можна ухвалювати рішення по виходу з карантину за власною забаганкою», – наголосив Прем’єр-міністр.
Також Денис Шмигаль акцентував увагу на тому, що в період дії карантину продовжували працювати магазини мережі будівельних гіпермаркетів та деякі заклади громадського харчування.
«Торгівля будівельними матеріалами була заборонена й залишиться забороненою до 11 травня. Те саме стосується й закладів харчування. Усі відповідні випадки порушень зараз перевіряються органами правопорядку. Невеликий магазин має працювати на рівних умовах із великими гіпермаркетами», – резюмував Прем’єр-міністр та наголосив, що тут не має бути обраних.
Рекомендації щодо проведення дезінфекції на робочих місцях з метою недопущення поширення COVID–19.
Дезінфекція робочої зони — важливий захід профілактики інфекційних захворювань серед працівників. Від її якості залежить здоров’я і життя людей. Профілактична дезінфекція має проводитись систематично в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції. Необхідно проводити дезінфекцію в місцях загального користування. Увага! Вологе прибирання, провітрювання приміщень є найбільш простим та доступним способом запобігання та розповсюдження інфекційних хвороб. Хімічну дезінфекцію здійснюють дезінфекційними засобами, що згубно діють на збудників інфекційних хвороб. Деззасоби — це спеціальні препарати, призначені для знищення різних збудників інфекційних хвороб, які пройшли державну реєстрацію в Україні та мають відповідне свідоцтво. Увага! Такі засоби як «Білизна», «Доместос» та їм подібні є миючими, а не дезінфікуючими. Вони призначені для використання в домашніх умовах. В організованих колективах та місцях масового перебування людей, де є загроза у одночасному їх інфікуванні, необхідне застосування більш дієвих дезінфікуючих засобів. Держпраці повідомляє: обираючи дезінфектанти для проведення заходів з метою недопущення поширення випадків COV1D–19 надайте перевагу деззасобам, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Рекомендується обирати препарати, які не пошкоджують об’єкти обробки, не мають різкого запаху, є безпечними для користувачів і навколишнього середовища, прості в приготуванні робочих розчинів тощо. В приміщеннях деззасобами обов’язково мають оброблятися поверхні, до яких часто торкається велика кількість людей, а саме: ручки дверей, спинки стільців, ручки на дверцятах холодильника, стаціонарні телефони та інші пристрої спільного користування. Джерело: https://www.kadrovik01.com.ua/news/3881-derjprats-blzna-domestos-ne-vbivayut-koronavrus
З 12.03.2020 до 03.04.2020 на території України оголошено карантин (постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211; далі ― Постанова № 211).
УКРАЇНА
Білявецький навчально – виховний комплекс
«Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Бродівської районної ради Львівської області області
вул.Головна, 16, с. Білявці, Бродівський район, Львівська область,80621
тел./факс 0(3266)37-7-52, e-mail: bilyavci@ukr.net
Код ЄДРПОУ 22412080
НАКАЗ
17.03.2020 р. № 08
Про дистанційне навчання
та гнучкий графік роботи у Білявецькому НВК
та структурному підрозділі Бовдурівської
ЗОШ І ст., у зв’язку з оголошенням
карантину
На підставі постанови КМУ від 11.03.2020 року № 211, листа МОН України від 11.03.2020 року № 1/9-154, постанови МОН України від 16.03.2020 р. № 406, наказу МОНУ від 25.04.2013 №466, листа ДОН ЛОДА від 11.03.2020 року № 09-08/574, листа відділу освіти Бродівської РДА від 17.03.2020 року № 01-26/155, відповідно до ст..29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та з метою запобігання та поширення коронавірусу COVID -19,
НАКАЗУЮ:
1.Запровадити з 17.03.2020 року по 03.04.2020 року дистанційну роботу на дому педагогічним працівникам.
2.Класним керівникам та педагогам - предметникам:
2.1. Організувати дистанційні консультативні групи у соціальних мережах або месенджерах з метою надання фахової допомоги батькам для організації тимчасового домашнього навчання учнів з предметів інваріативної складової навчального плану;
2.2.Підібрати перелік літературних та веб – ресурсів начального та розвиваючого характеру для забезпечення зайнятості учнів під час організації тимчасового домашнього навчання, рекомендувати цей перелік батькам;
2.3. Здійснювати постійний зв'язок із батьками на предмет стану здоров’я дітей в разі захворювання на грип чи ГРВІ.
3.Педагогічним працівникам всіх підрозділів:
3.1.Пройти додаткове навчання за складеним індивідуальним планом самоосвіти, затвердженим в установленому порядку, з використанням переліку рекомендованих навчально – методичних матеріалів та дистанційних веб – ресурсів (Додаток 1).
3.2.Виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором та відповідати на дзвінки директорки чи заступниці директорки;
3.3.Перевіряти свою електронну пошту та оперативно відповідати на листи;
3.4.Складати та корегувати навчальні плани, готувати навчальні матеріали (презентації, стенди, плакати, тести…), писати конспекти уроків;
3.5.Керувати дистанційним навчанням учнів: викладати матеріали, перевіряти домашні завдання, надсилати тести для перевірки знань учнів тощо.
4. Завгоспу Шарун М.В. забезпечити санітарно – гігієнічний, протиепідемічний та відповідний температурний режим.
5.Медсестрі Зварич Н.Р.:
5.1. Надавати допомогу у роз’ясненні батькам клінічних ознак грипу та ГРВІ, методів профілактики та особливостей лікування ( у випадку звернення батьків за допомогою та в межах своєї компетентності);
5.2. Забезпечити наочність та проведення санітарно – просвітницької роботи щодо профілактики інфекційних захворювань;
5.3. Забезпечити виконання в повному обсязі заходів щодо проведення інформаційної роботи серед учасників освітнього процесу з питань запобігання розповсюдження масового поширення інфекційних хвороб, способів запобігання епідемічним ускладненням на 2020 рік.
6.Технічним та адміністративним працівникам здійснювати посадові обов’язки в черговому гнучкому режимі в робочі дні, з дотриманням засобів особистої гігієни та інших рекомендованих профілактичних заходів.
7.Адміністрація контролює, як працівники дотримуються вимог пунктів 2 і 3 цього наказу та ініціюють питання щодо вжиття заходів за дотримання режиму дистанційної роботи на дому.
8.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директорка І.І. Сацьків
http://mon-covid19.info. (інформація про коронавірус)
Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації
Відповідні рішення Уряд ухвалив на своєму засіданні 25 березня.
«Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів, терміном до 24 квітня 2020 року. З можливістю його подальшого продовження згідно з чинним законодавством. Або якщо ми впораємося й поборемо цю ситуацію скоріше, тоді будемо окремо приймати рішення на засіданні Кабінету міністрів», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Як захистити працівників від коронавірусу
- Як зупинити коронавірус. Шпаргалка
- Міфи і правда про коронавірус. Шпаргалка
- Коронавірус: коли потрібна захисна маска. Шпаргалка
Додатково до цього рішення Кабмін постановив:
- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
Мийте руки правильно Скачайте та роздрукуйте плакат
ПАМ’ЯТКИ ДО ТЕМИ:
Як обробляти руки спиртовмісним антисептиком
Як дбати про гігієну мобільного телефону
Коронавірусна медіаграмотність: ознаки достовірної інформації про Covid-19
Ми самоізолювалися, працюємо віддалено, з дому виходимо лише у крайньому разі, екіпіровані у рукавиці й маски. Лікарі кажуть, що так ми зменшуємо ймовірність захворіти на COVID-19. А як бути з вірусом, що вражає не легені, а голови? Як уберегтися від інфікування інформаційним вірусом, що активує інстинкт страху й автоматично вимикає мізки? Наша відповідь — ігнорувати маніпулятивну інформацію й дотримуватися правил інформаційної гігієни. А ще — знати, якій саме інформації можна довіряти.
Офіційні джерела та посилання на них у новині
Читайте інформацію, яку розміщують на своїх сайтах офіційні установи. Зокрема заходьте на сайти:
- Міністерства охорони здоров’я — moz.gov.ua;
- Центру громадського здоров’я — phc.org.ua;
- Кабміну — Уряд запустив спеціальний сайт covid19.gov.ua для інформування щодо ситуації в Україні.
Інформація на офіційних сайтах щодня оновлюється, є найдостовірнішою і найточнішою на конкретну дату. А головне — вона позбавлена емоційності, а отже, не маніпулює вами.
Аби оперативно отримувати інформацію від офіційних джерел, ви можете приєднатися до їхніх спільнот у Viber, Telegram чи інших месенджерах. Так, МОЗ запустило й адмініструє чати «COVID-19. Мережа оперативних новин про коронавірус». У Viber це відкритий чат «Коронавірус_інфо». А віднедавна запрацював чатбот МОЗ — Лікар Іван Маск.
Якщо ви емоційні й схильні панікувати, споживайте інформацію дозовано та ретельно фільтуйте її — довіряйте лише офіційним джерелам.
Загальна статистика
Стежте за загальним перебігом спалаху коронавірусу в світі на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я — www.who.int. Там є розподіл за регіонами поширення COVID-19 й загалом найбільше аналітичної інформації про пандемію.
Також новини та аналітичні статті про коронавірус публікує інвестиційно-фінансовий портал «Мінфін». На окремій сторінці — index.minfin.com.ua/ua/reference/coronavirus — міститься статистика щодо розповсюдження COVID-19 в Україні та світі. Інформацію на сайті постійно оновлюють та подають у вигляді таблиць і графіків.
Повнота інформації
Будь-яка достовірна новина про перебіг коронавірусу має містити такі відомості:
- загальна чисельність осіб, які захворіли;
- чисельність осіб, які одужали;
- чисельність осіб, які померли.
Ці відомості мають подавати лише у повному складі. Якщо у новині є лише інформація про кількість хворих і померлих, але немає даних про кількість осіб, які одужали, — це вже маніпуляція. Якщо пропущена ланка про кількість померлих, а в новині є лише загальні відомості, — її так само не можна вважати достовірною.