Українські національні страви

Date: 11 червня 2021 о 17:47, Refreshed 11 червня 2021 о 18:31
134 view

Украї́нська ку́хня — характерний стиль приготування їжі, практика і традиції, які пов'язані з українською культурою, кулінарне мистецтво українців.
Українська кухня створювалась протягом багатьох віків, тому вона певною мірою відбиває не тільки історичний розвиток українського народу, його звичаї і смаки, а й соціальні умови, природні та кліматичні особливості, в яких перебував український народ в процесі свого історичного розвитку. У загальних рисах українська кухня надзвичайно різноманітна, її головна особливість — багатокомпонентність. В українській кухні дуже багато продуктів зазнають складної теплової обробки — спочатку їх обсмажують або варять, а потім тушкують або запікають. Це є найбільш відмітною рисою технології української кухні.
Українські страви відомі своєю різноманітністю та високими смаковими якостями. Українська кухня нараховує сотні рецептів: борщі й пампушки, паляниці й галушки, грибна юшка, грибний соус, бануш, вареники й ковбаси, печені та напої з фруктів і меду, відомі далеко за межами України. Деякі страви мають багатовікову історію, як-от, український борщ.
Багато особливостей української кухні були обумовлені способом життя народу, переважна більшість якого займалась важкою хліборобською працею. Щоб виконувати важку працю, людям була потрібна ситна, калорійна їжа. Тому для української кухні характерні страви, що багаті і на білки, і на жири, і на вуглеводи. Примхи ж національного характеру вимагали, аби ця їжа була смачною.
28 травня учні 5 класу разом із Сацьків Іванною Іванівною –вчителем народознавства створили чудову атмосферу для приготування українських страв. Учні самостійно готували традиційні страви української кухні у приміщенні шкільної їдальні. Всю свою по – крокову майстерність, вправність та навички учні 5 –го класу викладали на всі 100%(підтвердженням є світлини на сторінці «фотоальбом»). Аромати страв заманювали кожного прохожого, який мав змогу продегустувати приготовані страви. Це говорить про те, що наші учні справді допомагають батькам у приготуванні страв. Дякуємо за смачненькі українські страви!