Майстер - клас "Великодня писанка"

Date: 29 квітня 2021 о 11:19
100 views

Великодня писанка – це справжній сімейний талісман, який споконвіку захищав його власника від злих сил і хвороб. Таке значення писанкам давалося здавна. Ще до появи християнства наші предки розписували все, що потрапляло їм під руку – одяг, посуд, стіни і багато іншого. Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображені на пташиних яйцях.
Писанки усієї України не схожі між собою, вони різняться нанесеними елементами і символами.Проте значення кольорової гами та символіка подекуди збігається в різних регіонах України, оскільки всі українці бажали для себе доброї долі, миру, спокою, здоров’я, доброго урожаю.
Для розпису яєць використовується писачок — невеличка дерев’яна паличка, на якій тим чи іншим способом закріплюється резервуар для розтопленого воску з кінчиком для малювання, діаметр якого відповідає обраній техніці розпису та розміру деталей. Для виготовлення писанок відбирають сирі курячі яйця. Попередньо їх треба добре вимити у воді, розчинивши у ній трохи харчової соди. Потім яйця кладуть у легкий розчин оцту у воді, коли вони просохнуть, приступають до розписування. Найчастіше це роблять за допомогою воску. Натуральний бджолиний віск кладуть у невелику керамічну посудину чи в черепок. Посудину з воском ставлять до вогню в печі чи на розсіювач тепла на невеликий вогонь газової плити. Віск повинен бути гарячим, але не доведеним до кипіння.
28 квітня учні нашого закладу, вчителями Сацьків І.І. та Проциком В.Б.провели чудовий майстер-клас «Великодня писанка».Школярі власноруч розписували яйця воском за допомогою писачка. Теорія та практика наших інструкторів-вчителів допомогла створити учням Великодній символ, який сповіщає про прихід світлого свята - Воскресіння Христове.