Професій багато. Як вибрати?

Date: 24 березня 2021 о 20:13, Refreshed 24 березня 2021 о 20:17
170 views

Вибір професії - один з найбільш відповідальних рішень, які людина приймає у своєму житті. Світ професій складний та захоплюючий. Зорієнтуватися в ньому інколи дуже важко. Усім людям властиво планувати своє життя, вирішувати із вибором професії. Одні обирають її ще з дитинства, інші все життя шукають та не знаходять.
Сьогодні ми живемо в країні, яка відкриває перед молоддю багато можливостей для набуття будь-якої професії. Саме тому потрібно добре усвідомлювати, як важливо, обрати професію до душі, щоб вона не стала тягарем, а задоволенням. І саме над цим міркували учні 9 класу під час відкритої виховної години на тему: "Професій багато. Як вибрати?" Дев'ятикласники ознайомилися із п'ятьма типами професій, із професіями, які можна здобути після 9 класу, з професіями на які є попит, найпрестижнішими професіями, визначили переваги і недоліки здобуття професії після закінчення 9 класу. Були проведені вправи "Чорний ящик", "Експеримент", "Плановий відділ", "Формула професійного пошуку", рольова гра "Інтерв'ю". Учні мали можливість скласти план дій свого однолітка, який мріє опанувати певну професію, скласти резюме, формулу професійного пошуку, перевірити свою схильність до певних професій за допомогою різних завдань.Педагог-організатор запропонувала учням пройти тест за теорією Джона Голланда "Яка кар'єра підійде саме тобі ?"
Дев'ятикласники дійшли висновку, що вибір професії - чи не найголовніший чинник того, як складеться подальше життя. Адже всім хочеться не тільки заробляти гроші, але реалізувати свій потенціал та отримати справжнє задоволення від своєї діяльності. Саме від того, як людина працюватиме залежатиме майбутнє не тільки сім'ї, але й держави.